AVISSO angajează economist în BUCUREŞTI

AVISSO angajează economist în Bucureşti pentru biroul deschis în Strada Buzeşti, numărul 71 (fosta clădire Blue Air)!

Candidatul ideal

  • – Studii superioare de specialitate finalizate
  • – Cunoaşterea avansată a legislaţiei financiar-contabile în vigoare
  • – Cunosținte program Winmentor-nivel avansat, SAGA, operare Windows, pachet Office
  • – Experiență în domeniu minim 3 ani.
  • – Cunoştinţe avansate de limba engleză.

Abilități, calități și aptitudini necesare:

  • – Capacitate de analiză şi sinteză
  • – Capacitate de organizare şi gestionare a timpului, respectarea termenelor
  • – Atenţie la detalii, spirit de echipa, uşurinţă în comunicare.

Descrierea jobului

Economist cu experienţă în contabilitate completă:

  • » Înregistrează în contabilitate facturile furnizorilor interni şi externi, facturile emise de unitate
  • » Asigură evidenţa imobilizărilor corporale şi necorporale
  • » Înregistrează în contabilitate tranzacţiile efectuate prin casă, bancă
  • » Inregistrează pontajele, calculează salarii, concedii etc.
  • » Întocmeşte şi verifică balanţa, bilanţul anual, inventarul societăţii
  • » Întocmeşte şi depune declaraţiile lunare/trimestriale/anuale
  • » Listează documentele contabile şi asigură predarea acestora către clienţi
  • » Menţine legătura cu clienţii din portofoliu
  • » Urmăreşte modificările legislative cu impact în contabilitate

Salariul şi beneficiile vor fi stabilite în urma negocierii.

Aşteptăm CV-urile dumneavoastră la adresa de e-mail recrutare@avisso.eu sau puteţi completa AICI formularul de înscriere, în secţiunea „Cariere“ a site-ului nostru.